HP-bilnostalgi.dk og Dansk Vintage Motor Club – klubben hvor de ægte ildsjæle dyrker deres dejlige hobby – arrangerer igen i tæt samarbejde med Randers Cityforening

DSC_0495

Motor Nostalgi på Østervold i Randers 2017

Lørdag den 1. april 2017 fra kl. 09.00 – 15.00

Efter en lang mørk vinter længes vi alle efter det dejlige danske forår, så vi for fuld udblæsning igen kan lufte vore køretøjer medens vi er så heldige stadig at være til på denne herlige planet, hvilket jo ikke er en selvfølge.

Derfor siger vi: Sæt noget ind på oplevelseskontoen!

Tag fri en dag og læs køretøjet med familie og venner, uanset om køretøjet har 2, 3 eller 4 hjul, husk picnic-bordet og de små klapstole, termokanden med kaffe, øl eller måske en flaske god rødvin og lidt franske kartofler.

Kør til det smukke Østervold i Randers Centrum, hvor vi iflg. aftale med Randers Cityforening har fået hele det flotte lukkede areal til vores rådighed denne dejlige forårs-lørdag. Her udstiller vi vore flotte køretøjer, her mødes vi, her taler vi minsandten med hinanden, her leves livet – ja, vi kalder det livskvalitet.

Motor Nostalgi på Østervold er noget af det første der sker i 2017, lige inden en ny sæson for alvor begynder. Og husk nu begejstringens glæde over alle køretøjerne, den er ganske gratis og afgjort sund for helbredet.

ALLE er meget velkommen – du behøver ikke være medlem af vores klub – bare mød op til en hyggelig dag. Vær god mod dig selv og hinanden, tag fri denne skønne forårs-lørdag og kør til Østervold i Randers.

ALTSÅ mødes vi lørdag den 1. april 2017 på Østervold i Randers. Af hensyn til planlægning m.v. må i godt lige ringe eller maile – helt uforbindende – om jeres deltagelse. Selv om Østervold er et stort område, så er der trods alt grænser for, hvor mange køretøjer, der er plads til.

Det er ganske GRATIS at deltage.

Ring til Hans Pedersen, 29 84 82 82 eller mail: hans.pedersen@bilnostalgi.dk

Motor Nostalgi på Østervold i Randers 2017